Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

NOVÉ MODERNÍ VZORY

Najčastejšie otázky

Koľko plienok potrebujem, ak chcem plne látkovať?

Veľa záleží, ako často periete. Ak Vám nevadí prať každý večer, vystačí Vám i 8 plienok. Plienky budú do rána suché. Pre Vaše pohodlie odporúčam mať v zásobe 15 - 20 plienok, potom periete iba každý druhý či tretí deň.

Nebude moje bábätko neustále v mokre?

Nebude. Plienky sú za špeciálneho materiálu, ktorý vlhkosť prepúšťa do hlbších vrstiev látky. Vonkajšie nohavičky sú naopak z materiálu, ktorý neprepúšťa, ale aj napriek tomu pokožka Vášho dieťaťa môže dýchať.

V pôrodnici nám pán doktor odporučil široké balenie 3 až 4 plienok, kvôli správnemu vývoju bedrových kĺbov. Stačí používať látkovú plienku?

U malých novorodencov sa môže plienka použiť na plienku papierovú a na oblečenie. Toto použitie kopíruje odporúčania lekára. U väčších dojčiat stačí látkovú plienku vypchať dvoma vkladacími plienkami.

Ako sa o plienky starať, aby vydržali čo najdlhšie?

Plienky perte maximálne na 60 ° C, nepoužívajte aviváž, nežehlite a nesušte na radiátore. Pri sušení v sušičke použite šetrný program. Opraním plienky zlepší svojou savosť. Plienky perte oddelene od ostatného prádla.

Ako mám špinavé plienky skladovať?

Plienky môžete skladovať bez namáčania, iba očistené od stolice. Kúpte si na ne veľký, ľahko umývateľný (najlepšie plastový) kôš na bielizeň s vekom. Do koša môžete pridať pár kvapiek vonného olejčeka. Raz týždenne kôš dôkladne vymyte.

Stane sa Vám, že plienka občas pretečie? Tu je pár rád ako tomu predchádzať.

Plienku odporúčame pred použitím párkrát vyprať. Tú správnu savosť plienky získajú až po niekoľkých praniach. Keď Vám plienka pretečie, skúste pridať ďalšiu vkladaciu plienku, skontrolujte, že ste plienku správne zapli a bola správne zmenšená na veľkosť bábätka. Správne zapnutá plienka by mala kopírovať chrbátik aj nožičky. Ďalej odporúčam dávať bábätku bodíčka o veľkosť väčšie, ktoré plienku toľko neutahuje a vlhkosť na ne tým pádom neprechádza. Sú to plienky látkové, počet prebalení je tým pádom vyššia ako u plienok papierových. Neobsahujú igelit, gély a gelotvornú látky, preto je vhodné pri ich kúpe počítať s vyššou frekvenciou prebaľovania, ale nebojte len máličko, plienky sú naozaj savé ..

Ako je to s plienkami v lete, nie je v nich príliš teplo a nezaparuje sa bábätko?

Nemusíte sa vôbec báť, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že sme cez leto nemali žiadny problém. Naopak všade robíte parádu 🙂

Čo všetko budem potrebovať? / Môžete mi poradiť sa zostavením mojej vlastnej sady plienok?

Moc radi Vám pomôžeme so zostavením Vašej vlastnej sadu na mieru presne podľa Vašich predstáv a možností, preto sme predsa tu .. Napíšte nám prosím, či už tu do chatu vpravo dole, facebooku, alebo na náš email:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a spolu ju dáme dokopy.

Měli jste na mysli: Uvádíte, že látka je nepromokavá, ale přitom provlhlá, jak je to možné? 70/5000 Uvádzate, že látka je nepremokavá, ale pritom provlhá, ako je to možné?

PUL materiál, z ktorého sú plienky a vrchné nohavičky ušité, nie je igelit. Je to látka, ktorá je priedušná a čiastočne priepustná. To znamená, že udrží len určité množstvo tekutiny a potom začne provlhat na lícovej strane plienky alebo vrchných nohavičiek. Čím viac dieťa rastie, tým viac toho vyciká, je teda potrebné zvýšiť savosť pridaním vkladacie plienky či Prefold.