Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days

Predsudky a mýty o látkových plienkach

Neverme mýtom a predsudkom! Urobme si vlastný názor!

Mýtus číslo 1: Sú veľmi pracne

„Látkové plienky sú veľmi prácne, nebudem si pridávať prácu praním, žehlením a skladaním látkových plienok. Mám starostí s bábätkom viac než dosť.“

Tiež počúvate od svojho okolia, že používanie látkových plienok je zložité, je s nimi strašne veľa práce, ktorá za to určite nestojí. Tak toto tvrdenie je jeden z najväčších mýtov! V dnešnej dobe si už môžete vybrať plienky, s ktorými je minimum práce a svojím použitím pripomínajú jednorazové plienky. Nič neskladáte, nevyvaruje, nevkladáte a uschnú Vám cez noc. A hlavne nemusíte lietať s košom a po nákupoch. Neveríte? Vyskúšajte naše AIO plienky.

 
Image
Image

Mýtus číslo 2: Niesu ekologické

„Pri praní látkových plienok sa spotrebováva voda, prášok na pranie a elektrina, tým pádom nie sú ekologické.“

V porovnaní s jednorazovými plienkami je ekologická stopa látkových plienok minimálna. Pri ich používaní nevzniká žiadny pevný odpad. Jednorazové plienky nemožno recyklovať, veľmi zle horia, pri horení produkujú škodlivé látky a môžu sa rozkladať až 400 rokov. Jedno bábätko vyprodukuje za svoje plienkové obdobie až 5000 ke jednorazových plienok.

Mýtus číslo 3: Oneskorujú vývoj bábätka

„Bábätko sa nemôže v látkovej plienke hýbať, tým pádom bude oneskorené a nebude sa vyvíjať podľa tabuliek.“

Je pravda, že látkové plienky sú objemnejšie než plienky jednorazové, ale pre bábätko je to len otázka zvyku. Na látkovú plienku si počas pár dní zvykne a nemá s ňou najmenší problém. Naopak látkové plienky podporujú správny vývoj bedrových kĺbov a sú pre bábätko ďaleko zdravšie. Sami sme v látkových plienkach vyrastali a sme kvôli tomu nejako oneskorení alebo snáď handicapovaní?

Image
Image

Mýtus číslo 4: Sú nepohodlné pre bábätko

„Bábätku sú nepríjemné a všade ho tlačia.“

Naopak látkové plienky sú pre bábätko ďaleko pohodlnejšie, neobsahujú žiadne gélotvorné a chemické látky, dieťa sa v nich toľko nezaparuje, u chlapčekov v nich nedochádza k prehrievaniu miešku. Jednoducho sú pre bábätko zdravšie.

 

Mýtus číslo 5: Bábätko je v mokrom

„Bábätko má neustále mokrý zadok, určite bude stále plakať a bude nespokojné.

Ako dotykovú vrstvu používame u našich plienok polyester. To je funkčný materiál, ktorý odvádza vlhkosť do ďalších vrstiev látky, tým pádom zadoček bábätka nie je v mokrom. Riziko vzniku zaparenín je ďaleko menšie ako u plienok jednorazových.

Image
Image

Mýtus číslo 6: Sú nehygienické

„Látkové plienky sú nehygienické, musia sa vyvárať, aby sa zničily mikróby.“

Látkové plienky sa perú na 60 ⁰C, táto teplota je dostatočná pre zničenie mikroorganizmov. Vyváranie plienok už nie je dávno potrebné, je to prežitok z dôb minulých, kedy ešte nebolo dostatok informácií o tejto problematike. Látkové plienky sa prebaľujú častejšie ako plienky jednorazové. Nechať bábätko celý deň v jednej látkovej plienke nie je z funkčného hľadiska možné, u jednorazových plienok to nie je problém. Látkové plienky naopak nútia mamičku častejšie prebaľovať, tzn. že bábätko má na sebe častejšie čistú plienku, čo je pre neho určite príjemnejšie a ďaleko hygienickejšie než jedna jednorazová plienka celé popoludnie.

Mýtus číslo 7: Sú nemoderné

„Prečo sa vracať k niečomu, čo už bolo nahradené niečím iným?“ 

Pretože látkové plienky prešli veľkou obmenou a vylepšením. Myslia nielen na pohodlie bábätka, ale aj mamičiek a našej planéty. A navyše sú vyrábané v úžasných dizajnoch a prevedeniach.

Stačí si len vybrať.

Image

Mýtus číslo 8: Sú drahé

„Čože 250 EUR za sadu na plné látkovanie? To je príliš drahé. “

Prvotná investície sa môže zdať ako vyššia, ale v prepočte na celé plienkové obdobie bábätka, ušetríte naozaj veľa peňazí. Používaním látkových plienok proti ekologickým jednorázovkám vám ušetrí okolo 970 € a hlavne nevzniká žiadny pevný odpad. Pozrite sa na našu tabuľku nižšie:

Image
Image
Image