Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days

Starostlivosť o látkové plienky

Často sa pýtate, ako sa starať o látkové plienky, ako ich prať a sušiť, aby Vám vydržali čo najdlhšie. Spísali sme všetko, čo Vám prácu s plienkami uľahčí. Je to veľmi jednoduché, tak sa na to poďme spolu pozrieť.

Pred prvým použitím

Potom, čo ste od nás dostali zásielku s objednaným tovarom doporučujeme plienky vyprať. S každým ďalším praním sa zvyšuje savosť fleecu, ktorý je vo vnútri plienky.

Image
Image

Prebaľovanie

Pri prebaľovaní odporúčame používať separačné plienky. Do plienky dáte jeden obrúsok a ten zachytí stolicu, ktorú potom spoločne s obrúskom vyhodíte, uľahčí Vám to tak prácu s plienkou. Ak predsa len na plienke nečistota zostane, tak ju jednoducho premáchnete vo vode napr. so žlčovým mydlom.

Separačnú plienku dávajte aj v prípade, že bábätku mažete zadoček krémom proti zapareninám. Niektoré krémy môžu pôsobiť vodeodpudivo a Vy si teda nevedomky impregnujete plienku zvnútra a tá vďaka tomu nebude savá.

Skladovanie plienok

Použité plienky skladujte v suchom, ideálne v nepremokavej taške Bobánek alebo v uzatvárateľnom koši / vedierku. Zvnútra môžete veko potrieť éterickým olejom, aby sa z koša nešíril zápach. Plienky takto skladujte max. 2-3 dni, potom ich vyperte.
 
Keď pôjdete na výlet alebo na prechádzku, tak skvelým pomocníkom na skladovanie plienok je nepremokavá taška Bobánek z PUL materiálu, ktorá je priedušná a nepriepustná, z tašky tak nebude cítiť žiadny zápach.
Image
Image

Pranie plienok

Plienky vyberte z koša a dajte do práčky. Odporúčame oddeliť tmavý fleece (vkladacie plienky a AIO plienky) od ostatného prádla. U plienok na suchý zips si dajte pozor na to, aby bol suchý zips zapnutý na tzv. protizips, aby sa na neho v práčke nezachytávali nečistoty a neskrátili ste si tak životnosť plienky.
 
Ideálne spustite najprv plákací cyklus a potom nastavte pranie na 60° C, to je teplota, ktorá zničí všetky baktérie. 
 
Prací prostriedok:
 
Na pranie je ideálny použiť prací prášok.
 
Vyhýbajte sa ekologickým pracím prostriedkam a prostriedkam, ktoré obsahujú väčšie množstvo mydla.
Bohužiaľ tieto pracie prostriedky fleecové plienky naimpregnujú , plienky prestanú sať a tekutina po nich bude stekať.

Impregnovaná plienka vs. správne vypraná plienka

Testujeme a hľadáme vhodný ekologický prací prostriedok, ktorý by toto nerobil. Vieme, že Tierra Verde a Feel Eco nám plienky impregnujú, týmto pracím prostriedkom sa prosím vyhnite.

Aktuálne máme vyskúšaný prací gél Denkmit Nature na farebnú bielizeň a môžeme ho vrelo odporučiť!

Impregnácia plienok je však vratný jav. Ak sa vám to stane, stačí vyčistiť práčku a plienky párkrát vyprať vhodným pracím prostriedkom. V prípade akýchkoľvek problémov s praním nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Pri praní myslite na to, že plienky sú veľmi savé, takže aby boli dobre vyprané, je dôležité, aby nebola práčka preplnená, naplňte ju teda maximálne do polovice bubna.

Určite nepoužívajte aviváž, pretože tá tiež znižuje savosť plienok a plienky impregnuje.

Sušenie plienok

Po vypraní zaveste plienky na sušiak, vďaka fleecu a PUL materiálu, z ktorého je plienka ušitá, schnú veľmi rýchlo. Už z práčky vyberáte plienku takmer suchú. PUL materiál ale nemá rád vysoké teploty, poškodila by sa jeho membrána, tak sa prosím vyhnite sušeniu na priamom slniečku a blízko radiátora, to isté platí aj o sušičke. Vkladacie plienky, Prefoldy a nohavičkové plienky, ktoré nemajú PUL materiál do sušičky dať môžete.
 
Keď plienky uschnú, tak ich môžete zložiť a uložiť, žiadne žehlenie už nie je v dnešnej dobe potrebné, baktérie boli zničené už pri praní a navyše by ste mohli poškodiť patentky a PUL materiál.
Image