Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days

Každáplienkaeurosa počítá!

 

Správny výber plienok pre Vaše dieťatko je jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Poznajte možnosti a výhody moderných látkových plienok.

Image

Každá budúca mamička sa teší na svoje dieťatko a chce pre neho iba to najlepšie. Plienky sú neoddeliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ale viete, že pri používaní jednorazových plienok vznikne za dva roky až 1 tona nerecyklovateľného odpadu? Ten sa rozkladá 200 až 400 rokov a Vy za tieto plienky utrácate stovky eur.

Viac ako5000 ks jednorázových plienoktonastaletína skládke

Za jedno plienkové obdobie dieťatko v priemere spotrebuje okolo 5220 jednorazovych plienok.

Každým rokom sa u nás narodí cca 112 000 bábätiek. Keby každá mamička používala iba jednorazové plienky, bolo by to neuveriteľných 290 250 880 jednorazových plienok v SR za rok, ktoré teraz ležia a ešte minimálne 200 rokov budú ležať na skládke odpadu ako nespáliteľný a nerecyklovateľný odpad.         

Image
Image
Image

FinanciePeniazeUšetrite

A nie je to iba o ekológii. Sú to predovšetkým aj Vaše peniaze.

Víte, že za 5220 kusů plenek zaplatíte v průměru kolem 887 EUR (0,17 EUR/ks -  priemerná cena jednej jednorazovej plienky)?

Ak chcete byť k prirode o niečo šetrnejšie a chcete používať plienky ekologické, tak si připravte poriadny balík peňazí. Zaplatíte za ne v priemere okolo 1325,36 Eur. Tolko peňazí a za odpad!

Image

Za látkové plienky je táto suma oveľa menšia, cca okolo 370 EUR a to aj vrátane nákladov na pranie.

A to je už pekná úspora, nemyslíte? 

Nehľadiac na skutočnosť, že látkové plienky sa dajú bez problémov použiť aj následne a ich služba neskončila po jednom dieťatku. Môžete ich s malou obmenou výbavičky používať aj pri ďalšom dieťatku...

Aké sú ďalšievýhodylátkových plienok?

Žiadna chémia

Látkové plienky neobsahujú žiadnu chémiu, žiadne gélotvorné látky, arómy, plasty a igelit.

Pohodlie a zdravie bábätka

Dieťatko sa v látkových plienkach cíti veľmi dobre. Moderné materiály odvádzajú moč od pokožky, takže dieťatko nemá pocit vlhka, ako je to v prípade klasických štvorcových plienok. To predchádza vzniku zaparenín a plienkovej dermatitíde. V látkových plienkach nedochádza u chlapčekov k prehrievaniu mieška. Zároveň látkové plienky umožňujú správny vývoj bedrových kĺbov a tlmia nárazy pri páde bábätka.

Krásny design

Sú nádherné! Látkové plienky sú krásne a žiaria farbami. Každá mamička si vyberie z veľkého množstva vzorov.

Moderné prateľné plienky sú priedušné, ľahko sa udržujú, nežehlia sa a sú pohodlné pre Vás i pre dieťatko. Už žiadne predsudky!

Image

Ukáž mi svoj zadočeksvoju plienku ty!